DŁUGA SPÓDNICA - Modna na zawsze. Tylko od SUNSANDRA.

MOC


Kobieca strona mocy.

 

Jedną z tajemnic kobiecej mocy jest odpowiednia długość spódnicy. Długa spódnica pozwala kobiecie zarówno zachować dystans jak i przyciągać uwagę. Jest przez to bezpieczną przystanią, z której kobieta może obserwować i być obserwowana. Na dodatek to właśnie długa spódnica buduje prawdziwie kobiecą MOC. Jest jednakże jeden warunek noszenia długiej spódnicy: po to by ją wkładać z przyjemnością trzeba kobietą pragnąć się stać.

DŁUGIE SPÓDNICE to tak naprawdę esencja kobiecości. Podobnie jak kimono w Japonii, jak sari w Indiach, tak jak falda flamenca w Hiszpanii, długa spódnica to coś więcej niż moda - to ponadczasowy fason. Co więcej spódnica zakreśla obszar, nad którym kobieta panuje. W rezultacie spódnica pozwala kobiecie rozciągnąć swoją władzę w przestrzeni i stać się suwerenną jednostką, która może, acz nie musi zezwolić na to, aby ją adorować.

 
 

Zarówno świat FASHION jak i zmieniające się trendy nakazują śledzić doniesienia kolorowych magazynów dla pań. W istocie zmuszają kobiety do poddania się dyktaturze mody. Jednak na dłuższą metę wystarczy znać kilka ponadczasowych fasonów, aby zgrabnie poruszać się w świecie kobiecości... Owszem, kobieta zmienną jest, ale czy rzeczywiście należy co rusz zmieniać swój styl aby to zamanifestować?

Mając to na uwadze SUNSANDRA pragnie podkreślać znaczenie kobiecości dla szczęścia całego świata. Tylko bowiem w świecie świadomych siebie i swoich potrzeb kobiet również mężczyzna może być sobą - podróżnikiem, zdobywcą, awanturnikiem i komicznym dodatkiem do rzeczywistości, której oś stanowi kobieta i jej zdolność dawania życia.

 

Diabeł tkwi w dodatkach.


 

"Boernstein" to w języku niemieckim "palący się kamień", natomiast Słowianie nazywają go jantarem. Podgrzany płomieniem wydziela intensywny zapach, jest ciepły w dotyku, a w dodatku jak żaden inny kamień elektryzuje się pod wpływem tarcia. Kim jest bohater tej opowieści? To oczywiście przepiękny i tajemniczy jednocześnie bursztyn, który od wieków fascynuje kolejne pokolenia jubilerów i ich klientów.

Ale nie tylko jubilerzy i damy lubują się w zagadkowym materiale znad Bałtyckiego Morza. W podobny sposób jego właściwości pociągają również wszelkich terapeutów. Otóż należy pamiętać iż tradycyjna medycyna zaleca, by sproszkowany bursztyn kłaść pod pościel, leczy on bowiem bezsenność. Odpowiednio przygotowany bursztyn przyśpiesza ponoć gojenie ran i koi nerwy. Bursztyn to również jeden z lepszych leków na dolegliwości reumatyczne i astmatyczne.

 
 
 
 

Chociaż wielu specjalistów stara się wyjaśnić jego właściwości, bursztyn nadal stanowi dla nas zagadkę. Zacznijmy od jego skłonności do elektryzowania się. Specjaliści od medycyny naturalnej uważają na przykład, że każdego człowieka otacza pole elektromagnetyczne. Na skutek stresu czy choroby pojawia się w nim nadmiar ładunków dodatnich. Tymczasem nasz organizm funkcjonuje prawidłowo, gdy między ładunkami dodatnimi i ujemnymi istnieje równowaga. To dzięki bursztynowi, który wytwarza przyjazne nam ładunki ujemne, możemy tę równowagę odzyskać.

Bursztyn można spożywać w postaci nalewki - jego surowe drobiny zalewamy wysokoprocentowym alkoholem i odstawiamy. W ten sposób otrzymujemy miksturę zawierającą wiele cennych mikroelementów: krzem, magnez, żelazo, wapń, potas, związki organiczne połączone z jodem, substancje lotne i kwasy żywiczne. Najbardziej jednakże jest bursztyn kojarzony z wyrobem BIŻUTERII i w tej formie znamy go najlepiej. Warto mimo wszystko pamiętać że wyjątkowy blask bursztynu jest wynikiem tajemnic, które ten wciąż w sobie nosi.